ИЗВОДИ ИЗ ШТАМПЕ  
 

Хелло! Број 2,  27.7.2007.

МЛАДИ ПРИНЦ АЛЕКСАНДАР III КАРАЂОРЂЕВИЋ ПОЗВАО ПРИЈАТЕЉЕ ИЗ ЕНГЛЕСКЕ И АМЕРИКЕ НА ПАРТИ У ВРТУ ДВОРА

Млађи принц Александар III Карађорђевић, најмлађи син престолонаследника Александра II и принцезе Марије да Глорије од Орлеана и Браганаце, недавно је с пријатељима имао незабораван провод у Србији. Тренутно живи у Сан Франциску, где завршава магистарске студије у области адвертајзинга, а у земљу својих предака дошао је на музички фестивал Егзит у Новом Саду и да присуствује интимној породичној прослави шездесет другог рођендана свог оца, одржаној 17. јула. Као рођендански поклон слављенику је предао сандале и летњу кошуљу, јер воли да га види у спортском издању. Насмејан и опуштен, и ове године угостио је неколико својих пријатеља с којима воли да путује по свету. То су Кени Ворен из Сан Франциска и Џејмс Минзли из Лондона. Кени је први пут у Србији, из које носи снажне утиске, иако су пре Егзита он и принц били у Севиљи, у Шпанији. Њих тројица имају много заједничких тема, а једна од њих је музика: Кени је бубњар у бенду Пост Вентура, чији се музички правац назива индирок, а Џејмс је музички продуцент бенда Пис а Хок. Јасно је зашто ни овог лета нису хтели пропусте Егзит.

- На фестивалу у Новом Саду је било одлично, уживали смо сва тројица. Највише нам се допао наступ Џастин Мартин на МТВ Мувмент Стејџу. Било нам је важно да се добро забавимо и дружимо, па на друге нисмо много пажње обраћали.

Иако ни један од њих тројице нема девојку, нису били расположени за заљубљивање по сваку цену.

- Нови Сад је прелеп. Водио сам Џејмса и Кенија у шетњу, уживали смо у новосадским кафићима, посматрајући прелепе девојке. Чувена плажа Штранд, једна од најлепших речних у Европи, одушевила нас је. Поред Дунава је изузетно пријатно. Српкиње су феноменалне, а с тим се слажу и њих двојица — каже кроз осмех Алекс, како га сви ословљавају.

Непосредан, духовит и увек расположен за упознавање, у госте у свој београдски дом позива пријатеље из целог света. И они се радо одазивају.

Ипак, не запоставља родбину своје мајке, принцезе Марије да Глорије од Орлеана и Браганаце, па ускоро путује у Сао Пауло, у Бразил, где ће остати скоро месец дана.

- Обожавам лето, сунце и плажу. Иако сам рођен у јануару, летњи сам тип. Сан Франциско волим, између осталог, зато што тамо има фантастичних плажа, на којима могу до миле воље да скијам на дасци, сурфујем и роним. То су моји омиљени летњи спортови - каже најмлађи принц. Упркос томе што се родио у Ферфаксу у Вирџинији, принц Александар каже да се у Сан Франциску осећа као код куће, има све што је неопходно, иако град није велики. Ипак, од светских метропола после Београда, омиљени му је Лондон, одакле је његов друг Џејмс.

- Тај град је фантастичан, посебно лети. Много га волим. Као и у Србији тамо постоји све што пожелиш, а провод је првокласан.

Лети је увек дозвољено више него иначе, а оно увек доноси и неку нову симпатију или љубав. И док Кени признаје да се виђа са једном посебном девојком, Џејми не жели да открива свој емотивни статус, а принц Александар признаје:

-  Немам девојку. Немам ништа против да се лети заљубим, јер тако имам неког коће да ме греје кад дође хладна зима - уз осмех каже Алекс.

 

Текст: Јелена Ђокић

Фото: Саша Џамбић

   

 

webmaster@royalfamily.org 
Copyright © 1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava zadržana