|
|||
|
|
|
TV RTS 1, 26.02.2005, DNEVNIK 2, 19.30
VODITELJ � Statistika u Srbiji od 2000. godine beleži stalni porast deviznog prihoda od turizma u 2004. od turizma smo zaradili 221 milion dolara što je za 38% više nego u 2003. ali i dalje mnogo manje od naših mogućnosti. Evo kako turistički potencijal Srbije ocenjuju članovi diplomatskog kora akreditovani u Beogradu. JASMINA RAKOČEVIĆ, REPORTER - Bugarska je prošle godine od turizma zaradila više od 2 milijarde dolara što je čak 10 puta više od nas to je turistički pazar o kome su turistički radnici takozvane velike Jugoslavije sanjali a Hrvati su taj san u 2004. čak 4 puta odsanjali zaradivši od turizma više od 7 milijardi dolara. Radi privlačenja što većeg broja stranih turista je i akcija resornog ministarstva i turističke organizacije Srbije o osmišljavanju novog turističkog brenda. Novi slogan srpskog turizma mora da bude jasan precizan i dovoljno ubedljiv da je Srbija destinacija koju svakako treba obići. Kako našu turističku ponudu ocenjuju stranci pitali smo neke članove diplomatskog kora u Beogradu koji su nedavno bili gosti prinčevskog para Karađorđević na prijemu organizovanom povodom predstojećeg sajma turizma u Beogradu. AN PEŠIĆ, POČASNI KONZUL IRSKE - Turizam Srbije definitivno ima mnogo toga da ponudi. Imate dosta prirodnih lepota ali treba naporno da radite na postrizanju standarda kada su u pitanju hoteli i restorani a pogotovu javni toaleti. Znam mnogo mladih Iraca od 18, 20 godina koji su bili u Beogradu i oni kažu da je Beograd najzabavniji grad u kome su ikada bili. KARMEN VARGAS DE SPALAJKOVIĆ, POČASNI KONZUL EKVADORA - Jako srdačni su ljudi u Srbiji ja mislim da to bi bilo vi u tom smislu predstavite kao gostoljubivi ljudi, ima jako puno još toga da uradite. JAFA BENARI, AMBASADOR IZRAELA - Sa geografskog i istorijskog aspekta veliko je zadovoljstvo otkrivati Srbiju imate divne reke, planine, jezera manastire. Obišla sam nekoliko manastira i svi su fascinantni. Centralna pozicija na Balkanu na sudaru dve civilizacije divna je prilika da se uči istorija. JASMINA RAKOČEVIĆ, REPORTER - Beogradski turistički sajam održaĆe se od 13. do 16. aprila za učešće na njemu do sada se prijavilo oko 500 izlagača iz 30 zemalja. Na 27. Beogradskom sajmu očekuje se prisustvo oko 7000 poslovnih posetilaca i više od 50000 potencijalnih turista.
GLAS JAVNOSTI, 28.02.2005. Prijem u Belom Dvoru,povodom 27. Međunarodnog sajma turizma u Beogradu MANASTIRI I DOBRA HRANA – GLAVNI SRPSKI ADUTI Dvadesetsedmi međunarodni sajam turizma koji će biti održan od 13. do 16. aprila na beogradskom Sajmu, ove godine okupiće više od 30 zemalja sveta. Tim povodom Prestolonaslednik Aleksandar Drugi Karađorđević i Princeza Katarina organizovali su prijemu Belom Dvoru koji je okupio brojen predstavnike diplomatskog kora. - Mi smo tradicionalno dobri domaćini a naša zemlja obiluje prirodnim lepotama, sa kojima bi trebalo upoznati strane turiste. Ovogodišnji Sajam turizma, biće poziv da obiđemo druge zemlje i upoznamo se sa kojima bi trebalo upoznati strane turiste. Ovogodišnji Sajam turizma, biće poziv da obiđemo druge zemlje i upoznamo se sa sličnostima i razlikama, lepotama i time obogatimo naša saznanja. Biće to ujedno prilika da i sami budemo domaćini stranim turistima – rekao je Prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević podsećajući goste na bogatu turističku ponudu Srbije.
22. feb. 2005. – Sajam turizma prijem u Belom Dvoru TV RTS1, 23.2.2005, JUTARNJI PROGRAM, 06.00 JOVANA JANKOVIĆ,SPIKER-Sinoć je na Belom dvoru priređen prijem povodom predstojećeg sajma turizma koji će biti održan od 13- 16.4. MARINA JUNGIĆ,REPOTER- Ambasadori i drugi diplomatski predstavnici zemalja koje se pripremaju za učešće na 27. sajmu turizma okupili na svečanom prijemu u Belom dvoru na Dedinju koju je povodom te privredne manifestacije u Beogradu priredio princ Aleksandar II Karađorđević. Naša zemlja je tradicionalno dobar domaćin a 27. sajam turizma je idealna prilika za razmenu iskustava rekao je princ Aleksandar izrazivši zadovoljstvo što mu se pruža prilika da doprinese promociji turističke ponude Srbije. On je naglasio da je i dvor na Dedinju otvorio vrata svima koji žele da se upoznaju sa tim delom naše kulture koji je od nedavno deo turističke ponude Beograda. Ministar trgovine turizma i usluga Bojan Dimitrijević pozdravio je strane diplomate podsetivši da su prošle godine 52 zemlje učestvovale na beogradskom sajmu turizma. On je pozvao turističke agencije turističkih zemalja da u što većem broju učestvuju na tom sajmu koji će im pružiti mogućnost za nove kontakte i nove poslove. Prema njegovim rečima ta manifestacija koja će biti održana od 13-16.4 i nova prilika za unapređenje odnosa sa svetom BOJAN DIMITRIJEVIĆ,MINISTAR TURIZMA-Mi smo pre svega iskoristili ljubaznost njegovog kraljevskog visočanstva da ugostimo strane diplomate koje pozivamo da u okviru projekta Global vilige predstave svoje turističke ponude na sajmu i zaista krunskiPrinc Aleksandar se odazvao tome i imali smo ovu prezentaciju i to je za sve nas bilo jako korisno a naravno i deo ove prezentacije u okviru turističke ponude Beograda biće predstavljen poslovnim posetiocima sajma i građanima kao korisnicima turističkih usluga. REPOTER- Gde će se još ponuda turistička ponuda naše zemlje prestaviti u inostranstvu do početka beogradskog sajma turizma. BOJAN DIMITRIJEVIĆ -Imamo do polovine marta najveći međunarodni sajam turizma, Berlin i tu spremamo vrlo ozbiljan nastup i to će biti da tako kažem generalna proba pred beogradski sajam. REPOTER- Svečanosti u Belom dvoru prisustvovali su i predstavnici turističke organizacije Srbije i turističke organizacije Beograda
POLITIKA, 23.02.2005. PRIJEM U ČAST SAJMA TURIZMA Princ Aleksandar i Princeza Katarina Karađorđević priredili su sinoć u Belom Dvoru svačani prijem povodom 27. Međunarodnog sajma turizma koji će se održati od 13. do 16. aprila na Beogradskom sajmu. Prisutne je pozdravio Princ Aleksandar koji je istakao da naša zemlja obiluje prirodnim lepotama sa kojima treba upoznati inostrane turiste. Prisuntima se obratio i Bojan Dimitrijević ministar turizma i usluga, koji je predsednik Organizacionog odbora 27. Međunarodnog sajma turizma. Ministar je zahvalio Princu Aleksandru i Princezi Katarini Karađorđević na velikoj podršci koju pružaju u afirmaciji turističke ponude naše zemlje. On je istakao da je Međunarodni sajam turizma jedna od najznačajnijih manifestacija ove vrste u našoj zemlji. Prema njegovim rečima svake godine je sve više zemalja učesnica, što govori o velikom interesovanju za sve forme saradnje i uspostavljanje novih poslovnih veza. Prijemu su prisustvovali akreditovani ambasadori u našoj zemlji, poslenici Turističkog saveza Srbije, eminentnih domaćih i inostranih trurističkih agencija, kao i predstavnici medijskih kuća. |
|
webmaster@royalfamily.org Copyright © 1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II Sva prava pridržana |