IZVODI IZ ŠTAMPE / PRESS CLIPPING  
 
DNEVNIK, 16.02.2006.

DEFILE TEKSTILACA NA BEOGRADSKOM SAJMU

Međunarodni sajam tekstila i tekstilnih prouzvoda održava se na Beogradskom sajmu od danas do 19. februara, najavili su organizatori manifestacije. Sajam tekstila koji se održava treći put, a drugi put na Beogradskom sajmu, ove godine nosi naziv „Domo expo Balkan 2006“ a otvoriće ga Princeza Katarina Karađorđević.

Najavljeno je da će na sajmu učestvovati više od 180 izlagača, od čega je više od 20 iz Grčke, koja je ove godine u rangu zemlje partnera, a prvi put pojaviće se i tekstilne firme iz Indije, Pakistana, Sirije i Španije. Organizator sajma je „A&L Ekspo“ iz Beograda, koji već ima višestruko iskustvo u organizaciji sajamskih manifestacija, a Beogradski sajam će se postarati da obezbedi svu neophodnu logistiku za njegovo uspešno održavanje.

 

BORBA, 16.02.2006.

TEKSTIL ZA DOM

MEĐUNARODNI SAJAM „TEKSTIL ZA DOM“ TREĆI PO REDU BIĆE SVEČANO OTVOREN NA BEOGRADSKOM SAJMU

„Tekstil za dom“ je jedini specijalizovani sajam te vrste u jugoiustočnoj Evropi koji obuhvata tekstilne proizvode za kuću, hotele i ugostiteljske objekte – tepihe, podne obloge, zavese, draperije, posteljno rublje, tekstil za kupatilo, ćebad, jastuke, pozamanteriju, kompletan program za hotele i ugostiteljske objekte. Osim ponude za opremanje stanova sajam obezbeđuje ponude za tržište hotela i ugostiteljskih objekata kojih prema zvaničnim podacima ima oko 20.000.

Na sajmu će biti 180 izlagača iz 18 zemalja – Bangladeša, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Mađarske, Češke, Grčke, Hrvatske, Indije, Italije, Makedonije, Maroka, Nemačke, Pakistana, Rumunije, Slovenije, Španije, Švajcarske i Turske.

Iz Grčke, koja je na sajmu zemlja partner Srbiji, učestvovaće 12 izlagača, a u poslovnu posetu dolaze menadžeri iz 15 kompanija.

Tekstilna industrija učestvuje sa sedam odsto u društvenom proizvodu Srbije i ima oko 100.000 zaposlenih.

Nove mogućnosti su otvorene potpisivanjem sporazuma sa Evropskom Unijom o slobodnom uvozu, bez kvantitativnih i carinskih ograničenja, kao i formiranjem zone slobodne trgovine jugoistočne Evrope.

Iskustva, reference, stručni kadar su osnova i izazov za potencijalne investitore i zajedničko ulaganje partnera, posebno iz Grčke i Turske koji su u značajnom broju već prisutni u Bugarskoj i Makedoniji.

Sajam će svečano otvoriti Princeza Katarina Karađorđević, a prisustvovaće i ambasador Grčke u SCG Panagopulos Christos i generalni direktor Beogradskog sajma Anđelko Trpković.

 

POLITIKA, 17.02.2006.

MEĐUNARODNI SAJAM TEKSTILA – DOMO EXPO BALKAN SVE ZA DOM I HOTELE

U hali dva Beogradskog sajma, juče je otvorena prva ovogodišnja sajamska manifestacija, 3. Međunarodni sajam tekstila, tekstilnih proizvoda i opreme za kuću, hotele i ugostiteljske objekte – DOMO EXPO BALKAN. Zemlja partner na ovom sajmu je Grčka iz koje učestvuje 18 firmi, a saorganizator je i firma A&L Expo.

Priredbu na kojoj učestvuje više od 180 izlagača iz 18 zemalja među kojima su osim Grčke i Bangladeš, Hrvatska, Mađarska, Makedonija, Indija, Indija, Nemačka, Slovenija, Češka, Bugarska, BiH, Italija, Maroko, Rumunija, otvorila je Princeza Katarina Karađorđević.

- Sajam je prilika da se unapredi saradnja među proizvođačima koji su ovde ovde izložili svoje proizvode. Takođe, ovo je prilika da se unapredi ionako dobra saradnja između Srbije i Grčke. Iskoristite ovu priliku za dobrobit svih nas – poručila je Princza Katarina otvarajuči jedini specijalizovani sajam tekstilnih proizvoda u jugoistočnoj Evropi.

Posetioci će moći da vide tekstilne proizvode za kuću, hotele, ugostiteljske objekte: tepihe, podne obloge, zavese, draperije, posteljno rublje, tekstil za kupatilo, ćebad, jastuke, opremu za enterijere, baštenske garniture, tende, suncobrane, roletne, venecijanere, vitraže, proizvode od pruća, podne i zidne obloge, mašine, opremu i pribor za tekstilnu industriju…

Tokom trodnevne manifestacije održaće se i okrugli sto grčkih i srpskih poslovnih ljudi, a posetioci će moći da uživaju u brojnim prezentacijama i nagradnim igrama.

Ova manifestacija je značajna i zbog toga što tekstilna industrija u društvenom proizvodu Srbije učestvuje sa sedam odsto i zapošljava 100.000 radnika. Ipak, uvoz tekstila i tekstilnih proizvoda dostigao je više od 600.000.000 dolara. Nove mogućnosti su otvorene potpisivanjem sporazuma sa Evropskom Unijom o izvozu bez kvantitativnih i carinskih ograničenja, kao i formiranjem zone slobodne trgovine jugoistočne Evrope.

Sajam traje do 19, februara. Cena pojedinačne ulaznice je 200, a grupne 100 dinara.
M. Brašanac

 

PREGLED, 17.02.2006.

NA BEOGRADSKOM SAJMU SE ODRŽAVA TREĆI MEĐUNARODNI SAJAM „DOMO EXPO“

TEKSTIL IZLAŽE 180 FIRMI IZ 18 ZEMALJA N

a Beogradskom sajmu juče je počeo Treći međunarodni sajam tekstila, tekstilnih proizvoda i opreme za kuće, hotele i ugostiteljske objekte „Domo expo Balkan“ koji će trajati do 19. februara. Sajam je otvorila Princeza Katarina Karađorđević koja je istakla da je ova sajamska manifestacija okupila 180 izlagača iz 18 zemalja i da je to prilika da se unapredi poslovna saradnja, kao i ukupni odnosi među zemljama. Zemlja partner ovogodišnjeg sajma „Domo expo Balkan“ je Grčka iz koje je stiglo dvadesetak izlagača. Osim tekstilnih proizvoda za kuću, hotele i ugostiteljske objekte, na sajmu je predstavljen i kompletan program za hotele i ugostiteljstvo kao i dekorativne tkanine, prediva i vlakna, uz prateću opremu tekstilnu industriju. Među izlagačima su poznate domaće firme iz ove oblasti, kao što su „Tekstil“ Jagodina, „Vihor trade“ iz Beograda, „Stefan“ iz Arilja i drugi.

Prema najavama organizatora, očekuje se da će sajam posetiti brojni poslovni ljudi iz 15-ak evropskih i svetskih zemalja poput Španije, Italije, Grčke, Turske, Nemačke, Maroka, Pakistana i Bangladeša.

Tokom ove manifestacije već danas (petak) održaće se i poslovni susret grčkih i srpskih privrednika, a posetioci će moći da uživaju u brojnim prezentacijama i nagradnim igrama. Sajam „Domo expo Balkan“ se održava u Hali 2 Beogradskog sajma. Radno vreme je od 10 do 19 časova, a cena pojedinačne ulaznice je 200 dinara, a grupne 100 dinara. Momčilo Karan

   

 

webmaster@royalfamily.org 
Copyright © 1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava zadržana