IZVODI IZ ŠTAMPE / PRESS CLIPPING  
 
BAZAR 29.08.2003.

Letnji kamp “NAŠA SRBIJA” NA TARI

Domaća nevladina humanitarna organizacija «Naša Srbija» je od 2. do 15. avgusta na Tari treći put organizovala letnju školu – kamp pod radnim naslovom «Naša škola prijateljstva». Ove godine je u radu škole učestvovalo oko 250 mališana čiji su roditelji poginuli, kidnapovani ili nestali tokom prethodnih ratova, kao i deca iz dijaspore. Škola je svečano otvorena uz prisustvo prestolonaslednika Aleksandra, princeze Katarine, episkopa šabačko-valjevskog Lavrentija i drugih gostiju.

Centralna manifestacija – Sajam knjige za decu, održana je 9.avgusta pod pokroviteljstvom kompanije «Politika» i uz učešće velikog broja izdavačkih kuća koje su deci poklonile svoje knjige. Sajam je svečano otvorio generalni direktor i glavni urednik «Politike» Darko Ribnikar, uz pomoć jedanaestogodišnje Dragane Muhailović.

Deca su se lepo družila kroz pesmu, igru i sticanje novih znanja, a posetile su ih i brojne ličnosti iz kulturno-javnog života: Matija Bećković, Raša Popov, Rajko Petrov Nogo, ministar odbrane Srbije i Crne Gore Boris Tadić, predstavnici Vlade Srbije sa ministrom pravde Vladanom Batićem na čelu, predstavnici ambasada...

Letnja škola «Naša Srbija» svečano je zatvorena posetom našeg proslavljenog košarkaškog asa Peđe Stojakovića, što je za svu decu bio specijalan događaj.

 

VESTI 16.08.2003

Karađorđevići u Domu zdravlja u Bajinoj Bašti

PRINCEZIN DAR-EKG APARAT

Za vreme posete domu zdravlja “Evelin Heverfild” u Bajinoj Bašti,princeza Katarina Karađorđević poklonila je ovoj zdravstvenoj ustanovi najsavremeniji EKG aparat.

-Veoma sam srećan što prvi put boravim u vašem lepom gradu.Zahvaljujući našem radu i donatorima iz Grčke danas vam na poklon donosim EKG aparat, rekla je princeza Katarina.Na vrednom daru zahvalio je direktor Doma Zdravlja drAdam Stefanović.

DONATORI-Među donatorima koji pomažu dečji kamp su DŽef Dimak iz Mančestera,Kris Melodijas i Mira Radojević iz Londona.MOBA-Otvaranju Naše Srbije prisustvovalo je i 172 učesnika Dečijeg kampa Moba u Sokogradu kod LJubovije.

VESTI 16.08.2003.

Karađorđevići u Bajinoj Bašti

DECI VRATITI OSMEH

Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina prisustvovali su otvaranju degijeg kampa Naša Srbija u kome boravi 250 dece iz Srbije i Crne Gore,Republike Srpske,bivše RSK i srpskih enklava na Kosovu i Metohiji,koji su izgubili roditelje kao i deca donatora iz dijaspore.Proglašavajući kamp otvorenim Prestolonaslednik Aleksandar je deci poželeo prijatan boravak,druženj i sklapanj novih prijateljstava.U blagoslovu Vladika šabačko-valjevski Lavrentije je istekao da se kroz ovakva druženja,koja traju treću godinu ,leče rane iz minulih godina izrazivši zadovoljstvo što su na Tari zajedno kruna,crkva i mladi.Kamp će raditi do 15.avgusta,a organizator je humanitarna organizacija “Nasa Srbija”.Pokrovitelj je skupština opštine Bajina Bašta.Princ Aleksandar i princeza Katarina posetili su i Bajinu Baštu,Dom zdravlja “Evelin Haverfild”,manastir Raču i izbeglički kamp u Perućcu.

 

EKSPRES POLITIKA, 14.08.2003.

Poklon

Bajina Bašta – Boraveći nedavno prvi put u Bajinoj Bašti, Prestolonaslednik Aleksandar II iPrinceza Katarina Karađorđević posetili su Dom zdravlja ''Evelina Heverfild''.

Princeza Katarina uručila je ovoj zdravstvenoj ustanovi najsavremeniji EKG aparat koji su nabavili donatori iz Grčke. Na vrednom daru Princezi Katarini zahvalio je dr Adam Stefanović, direktor DZ ''Evelina Heverfild'' u Bajinoj Bašti.

POLITIKA, 10.08.2003.

PRINČEV DAR

Bajina Bašta, avgusta – boraveći privi put u Bajinoj Bašti Princ Aleksandar i Princeza Katarina Karađorđević posetili su Dom zdravlja ‘’Evelina Heverfild’’ u ovoj varoši i ovoj zdravstvenoj ustanovi, Princeza Katarina uručila je najsavremniji EKG aparat koju su nabavili mladi donatori iz Grčke. Na vrednom daru Princeze Katarine zahvalio je dr Adam Stefanović, direktor bajinobaštanskog Doma Zdravlja.

POLITIKA, 07.08.2003.

''Moba'' i ''Naša Srbija'' zajedno

MLADI OKUPIRALI TARU

 

Tara- Okupana avgustovskim suncem, Tara je prošlog vikenda procvetala neobičnim bojama. Na jednom mestu, odeveni u majice i s kančetima prepoznatljivih boja srpske zastave, našli su se učesnici dve verovatno najhumanije i najkrisnije manifestacije koje se ppslednjih godina odigravaju u Srbiji – letnjeg kampa humanitarne organizacije ''Naša Srbija'' i njihovih gostiju iz ''Mobe'' sa Soko grada.

 

-   Želja nam je da vam prenesemo ljubav koju osećamo prema vama i da se na Tari i u Srbiji osećate kao kod kuće – prietio je Princ Aleksandar II Karađorđević, proglašavajući početak rada kampa ''Naša Srbija''.  

VEČERNJE NOVOSTI 06.08.2003.

Domu zdravlja u Bajinoj Bašti

POKLON KARAĐORĐEVIĆA

Bajina Bašta – Za vreme posete Domu zdravlja ''Evelin Haverfild'' u Bajinoj Bašti Princeza Katarina Karađorđević poklonila je ovoj zdravstvenoj ustanovi najsavremeniji EKG aparat.

 

-   Veoma sam srećna što privi put boravim u vašem lepom gradu. Zahvaljujući našem radu i donatorima iz Grčke danas vam na poklon donosim EKG apart – rekla je Princeza Katarina.

Na vrednom daru izahvalio je direktor DZ ''Evelin Haverfild'' dr Adam Stefanović.

 

EKSPRES POLITIKA, 06.08.2003.

Građani Bajine Bašte ugostili Prestolonaslednika

KARAĐROĐEVIĆI U PODRINJI

Bajina Bašta – Plato ispred SO Bajina Bašta, gotovo pola sata pre najavljenog dolaska Prestolonaslednika Aleksandra II i Princeze Katarine bio je pun građana koji su sa nestrpljenjem očekivali da ih vide i pozdrave. Zajedno sa građanima bili su tu i čelnici opštine sa predsednikom Bobanom Tomićem na čelu.

Posle dolaska Prestolonasledničkog bračnog para i kraćeg obraćanja građanima, uslediola je poseta bajinobaštanskoj crkvi Sv. Proroka Ilije gde su ih dočekali sveštenici i brojin vernici.

U daljem obilsaku ovog dela Podrinja, Karađorđevići su posetili izložbu posvećenu Milanu Đuriću koji je bio istaknuti pristalica njihove dinastije.

U Domu zdravlja ''Evelin Hansrfild''dočekao ih je direktor dr Adam Stefanović sa zaposlenima. Ovoj ustanovi Princeza Katarina je darovala EKG aparat. Posle posete izbegličkom kampu u Perućcu na Drini, usledio je kraći obilazak manastira Rača.

Boravak u ovom kraju zapadne Srbije Karađorđevići su završili na Tari gde je Prestolonaslendik otvorio Letnju školu ''Naša Srbija''. U ovoj školi mesec dana boraviće 250 dece koja su ostala bez jedno ili oba roditelja.

- Imamo divnu zemlju koju su nam ostavili naši preci. Vaš i naš zadatak je da je učepšavamo i sačuvamo za nove generacije – rekao je polaznicima škole Prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević II.

 

Na Tari otvoren treći letnji kamp za 250 dece bez roditelja

LETNJA ŠKOLA ''NAŠA SRBIJA''

Tara – Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina Karađorđević, otvorili su na Tari treći letnji kamp ''Naša Srbija'' koji je organizovala nevladina organizacija ''Naša Srbija'' za 250 dece čiji su roditelji poginuli, nestali ili kidnapovani u poslednjim ratovima na teritoriji bivše SFRJ.

Obrativši se deci, koja su došla iz Srbije, Republike Srpske, Crne Gore, sa Kosova i Metohije i iz dijaspore, Princ Aleksandar je rekao: ''Danas je za mene i moju suprugu veoma radostan dan, ujer smo ovde sa vama. Vaše okupljanje potalo je tradicionalno i verujem da će se nastaviti u buduće. Tokom boravka ovde vi ćete se upoznati sa lepotama Tare. Naša zemlja je lepa i vi treba da u toj lepoti uživate, ali i da je čuvate''.

VEČERNJE NOVOSTI 05.08.2003.

Prestolonaslednik Aleksandar otvorio Dečji kamp na Tari

VRATITI OSMEH DECI

U Kampu ''Naša Srbija'' 250 mališana, bez jednog ili oba roditelja

Tara, Bajina Bašta – Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina prisustvovali su na Tari otvaranju Dečjeg kampa ''Naša Srbija'' u kome boravi oko 250 mališana iz naše zemlje, Republike Srpske i srpskih enklava na Kosovu i Metohiji, koji su izgubili roditelje u ratnim dešavanjima, kao i deca donatora i prijatelja iz dijaspore.

Proglašavajući kamp otovorenim Prestolonaslednik Aleksandar je deci poželo prijatan boravak, druženje i sklapanje novih prijateljstava. U blagoslovu Vladika šabačko – valjevski Lavrentije je istakao da se korz ovakva druženja koja traju treću godinu, leče rane iz minulih godina izrazivši zadovoljstvo što su na Tari zajedno kruna, crkva i mladi.

Otvaranju ''Naše Srbije'' prisustvovalo je i 172 učesnika Dečijeg kampa ''MOBA'' u Soko – gradu.

Princ Aleksandar i Princeza Katarina posetili su i Bajinu Baštu, Dom zdravlja ''Evelina Haverfild'', manastir Raču i izbeglički kamp u Perućcu.

 

BALKAN, 05.08.2003.

Reporter ''Balkana'' na otvaranju letnje škole ''Naša Srbija'', gost Prestolonaslednik Aleksandra Karađorđević

CELA SRBIJA NA TARI – CRKVA, KRUNA, STARI I MLADI

Bajina Bašta – Šumovita Tara primila je i ovog leta pod okrilje polaznike letnje škole koju organizuje NVO ''Naša Srbija'', osnovana 2000.godine da bi pmagala mališane koji su tokom proteklih ratova ostali bez roditelja.

Pod pokroviteljstvom Opštine Bajina Bašta, 250 dece iz Srbije i rasejanja smešteno je u hotel ''Beli bor'' gde će polovinu avgusta provsti u druženju, igri i radu. Stigla je grupa dece sa Kosova i metohije, preko 30 ih je iz Velike Hoče i Orahovca, a tu su i mališani iz SAD i Kanade, Švajcarske, sa Kipra.

Školu je proglasio otvorenom Prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević, aiz Soko grada doputovao je i Vladika valjevsko-šabački Lavrentije, okružen mladim učesnicima ''Mobe''.

 

POLITIKA, 05.08.2003.

Ljubovija

Karađorđevići u Soko-gradu

Ljubovija, 4. avgusta – Prestolonaslednik Princ Aleksandar i Princeza Katarina juče u popodnevnim časovima posetili su novosagrađeni manastir Sveti Nikola u Soko – gradu kod Ljubovije, u kojem ih je ugostio Episkop šabačko – valjevski Gospodin Lavrentije.

Princ i Princeza juče su na Tari otvorili dečji kamp ''Naša Srbija'', a u povratku za Beograd iskoristili su da prvi put posete manastir Sveti Nilola i legendarni Soko-grad.

TARA

Kamp ''Naša Srbija''

Tara – Prestolonaslednik Princ Aleksandar i Princeza Katarina Karađorđević juče su na planini Tari otvorili treći po redu letnji dečji kamp ''Naša Srbija'' koji je organizovala nevladina humanitarna organizacija ''Naša Srbija'' za 250 dece čiji su roditelji poginuli, kidnapovani ili nestali u poslednjim ratovima na teritoriji bišve SFRJ.

Obrativši se deci koji su na Taru, u letnju školu, došli iz Srbije, Republike Srpske, Crne Gore, sa Kosova i Metohije i deci naše dijaspore, Princ Aleksandar je rekao: ''Danas je za mene i moju suprugu veoma radostan dan, jer smo ovde sa vama u kampu ''Naša Srbija''. Vaše okupljanje postalo je tradicionalno i verujem da će se nastaviti i ubuduće. Tokom boravka ovde vi ćete se upoznati sa lepotama Tare. Naša zemlja je lepa i treba da u toj lepoti uživate, ali i da je čuvate''.

 

GLAS JAVNOSTI, 04.08.2003.

DECA I “NAŠA SRBIJA'' NA TARI

Bajina Bašta – Prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević i Princeza Katarina povodom obeležavanja 145 godina potojanja Bajine Bašte, juče su posetili grad na Drini. Ispred Skupštine Opštine dočekali su ih građani, a zatim su se svi skupa uptuli u portu Bajinobaštanske crkve. Potom je Kraljevski par obišao izožbu posvećenu proti Milanu Đuriđu, postio Dom zdravlja ''Evelina Haverfild'', izbeglički kamp u Perućcu, manastir Raču, a zatim otputovao na Taru, gde je prisustvovao otvaranju letnje škole koju je rganizovala domaća nevladina organizacija ''Naša Srbija'' koja je pre tri godine osnovana sa idejom da pomaže decu koja su u poslednjim ratovima na prostoru bivše SFRJ ostali bez jedno ili oba roditelja.

U prisustvu brojnih zvanica juče je svečano otvorena ova svojevrsna letnja škola za stipendiste i decu naših donatora iz dijaspore. Manifestaciju je otvorio Prestolonaslednik Aleksandar II Karađorđević, a sam početak rada kampa blagoslovio je Vladika šabačko – valjevski Lavrentije. U ime pokrovitelja letnje škole, učesnike i goste pozdravio je i Boban Tomić, predsednik SO Bajina Bašta.

Juče je u gostima ''Naše Srbije'' bilo i 170 dece koja žive u dijaspori a već treću godinu zaredom dolaze na akciju koju organizuje humanitarna organizacija ''MOBA ''. Oni u Soko gradu kod Ljubovije uče srpski i običaje iz zavičaja.

U svečanom programu učestvovali su KUD ''Božd'' iz Velike Plane i KUD ''Milenko Topalović'' iz Bajine Bašte.

 

KURIR 04.08.2003.

Karađorđevići

PRINC U MANASTIRU SVETI NIKOLA

Ljubovija – Princ Aleksandar II i Princeza Katarina Karađorđević posetili su juče novosagrađeni manastir sVeti Nikola u Soko Gradu, kod Ljubovije, gde ih je dočekao Episkop šabačko – valjevski Gospodin Lavrentije.

Princ Aleksandar II i Princeza Katarina otvorili su juče kamp ''Naša Srbija'', au povratku za Beograd, iskoristili su priliku da prvi put posete manastir i Soko grad

 

GLAS JAVNOSTI 02.08.2003.

Od 2. do 15. avgusta

LETNJI KAMP NA TARI

Domaća nevladina humanitarna organizacija ''Naša Srbija'' organizvaće i ove godine, treći put za redom, od 2. do 15. avgusta, letnji kamp na Tari za decu čiji su roditelji poginuli, kidnapovani ili nstali u poslednjim ratovima na teritoriji bišve SFRJ. Njima će se pridružiti deca donatora i prijatelji iz dijaspore. Ovogodišnje druženje proteći će pod sloganom ''Naša škola prijateljstva'' i uz pokroviteljstvo Opštine Bajina Bašta.

Letnja škola biće svečano otvorena 3. avgusta, u prisustvu Prestolonaslednika Aleksandra II i Princeze Katarine Karađorđević.

BLIC, 03.08.2003.

''Naša Srbija'' po treći put otvorila Dečiju letnju školu na Tari

ŠKOLA PRIJATELJSTVA ZA 250 MALIŠANA

Tradicionalno, po treći put, nevladina humanitarna organizacija ''Naša Srbija'' otvorila je juče na Tari svoju Letnju školu za decu čiji su roditelji poginuli, kidnapovani ili nestali u ratovima na prostorima bivče Jugoslavije, kao i za decu donatore i prijatelje iz dijaspore.

Svečanom otvaranju Letnje škole koja ove godine nosi naziv ''Naša škola prijateljstva'', prisustvovali su i Prestolonaslednik Aleksandar II i Princeza Katarina Karađorđević, učesnici ''Mobe 2003'', naša omladina iz celog sveta, njih 170, Episkop šabačko – valjevski Gospodin Lavrentije.

       


webmaster@royalfamily.org 
Copyright © 1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava pridržana