IZVODI IZ ŠTAMPE / PRESS CLIPPING  

AVIO KOMPANIJA IZ INDIJANAPOLISA PRUŽA POMOĆ ŠIROM SVETA
Veliki uspeh leta za Ambasadore za decu

Indijanapolis, 14. maj 2004. – ATA avio kompanija (ATA Airlines, Inc., Nasdaq: ATAH), u saradnji sa Ambasadorima za decu (AFC), ponudila je 8. maja 2004. kao svoju donaciju upotrebu aviona Lokid ''L1011'' za isporuku 20 tona humanitarne pomoći sirotištima i izbegličkim kampovima u Srbiji. Ova inicijativa je podrška Ambasadorima za decu i njihovom odnosu sa Princem Aleksandrom i Princezom Katarinom koji su tražili pomoć za svoju zemlju tokom svoje posete Indijanapolisu prošle jeseni.

Princ i Princeza vratili su se u svoju zemlju 2001. godine posle pedeset godina progonstva. Po njihovom povratku, zemlja je prolazila kroz period u kome je trpela posledice rata, od kojih je jedna od najtežih veliki broj dece bez roditelja, ili smeštenih po izbegličkim kampovima.

Kako bi pomogli njihove napore, zaposleni kompanije ATA dobrovoljno su, 5. maja, natovarili džambo džet higijenskim potrepštinama, dušecima, posteljinom, medicinskom i školskom opremom, igračkama, odećom za decu i 2,500 kg konzervirane i suve hrane. Njeno Kraljevsko Visočanstvo Princeza Katarina dočekala je avion na aerodromu Surčin 8. maja.

''Kao kompanija koja je izgrađena na ''američkom snu'', ATA ostaje posvećena dobrim delima širom sveta'', rekla je Seli Braun, predsednik ATA Putničkog Kluba i Ambasadora za decu. ''Nadamo se da će ovaj projekat smanjiti teret srpskom narodu koji je toliko propatio.''

Princ i Princeza uputili su svoju veliku zahvalnost svim ATA i AFC dobrovoljcima koji su pomogli koordinaciju ovog projekta.

''Puno, puno vam hvala'', rekao je Princ Aleksandar. ''Katarina mi se pridružuje u najtoplijim željama i velikoj zahvalnosti vašem divnom timu'', rekao je.

Ovaj let ne bi bio moguć bez pomoći lokalne zajednice i više organizatora, uključujući: A Arnold Moving, Fellowship Associate Medical Equipment (FAME), the Timmy Foundation, Lighthouse Ministries, Feeding Children Worldwide, the Salvation Army, Lifeline, ATA Airlines, Inc. i mnoge druge.

ATA proslavlja 31. godišnjicu postojanja kao 10. po veličini prevoznik putnika (po preletenoj razdaljini po putniku), i jedna od najvećih transportnih kompanija u Sjedinjenim Državama. Avio kompanija pruža svoje usluge iz Čikaga, Havaja, Indijanapolisa, Njujorka i San Franciska, za preko 40 poslovnih i turističkih destinacija. Obveznice ove kompanije su u prometu na ''Nasdaq'' berzi pod šifrom ''ATAH''. Ukoliko želite više podataka o kompaniji posetite internet prezentaciju www.ata.com .

 

 


webmaster@royalfamily.org 
Copyright © 1998 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava pridržana