САОПШТЕЊЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ
Њ.К.В. ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИКА
А Л Е К С А Н Д Р А II
 
АУСТРАЛИЈА ЈЕ БИЛА ВЕЛИКО И ДОБРО ИСКУСТВО

Београд, 21. новембар 2005. – Њ.К.В. Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина рекли су на данашњој конференцији за новинаре у Краљевском двору да је њихов пут у Аустралију био велико и добро искуство.

Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина су рекли да су имали бројне сусрете са представницима српске дијаспоре, Српске Православне Цркве (СПЦ), и аустралијским званичницима, као и са дипломатама акредитованим у Канбери у организацији амбасаде Србије И Црне Горе и Њ.Е. Амбасадора Миливоја Глишића.

Престолонаследник је напоменуо да у Аустралији живи око 35.000 наших људи и да су многи заинтересовани да инвестирају у своју постојбину.

Њ.К.В. Принцеза Катарина је новинарима рекла да је у сусретима са аустралијским званичницима, директорима болница које је обишла и лекарима, разговарала о помоћи њиховог здравства здравству у Србији и оснивању канцеларије Лајфлајн, хуманитарне организације Принцезе Катарине у Мелбурну и Сиднеју.

“Ја сам нашим људима рекао да како у земљи тако и у иностранству, сви морамо да радимо заједно у интересу наше земље. Често сам им понављао да само слога Србина спасава,” рекао је Престолонаследник на питање новинара о чему је највише било речи са Србима из Аустралије.

Престолонаследник Александар II је додао да су он и Принцеза Катарина, као покровитељи Колеџа Свети Сава СПЦ-а, који се гради близу Сиднеја, поносни што ће наша дијаспора у Аустралији добити прву такву школу коју ће похађати и деца другог етничког порекла.

Њ.К.В. Престолонаследник Александар II и Принцеза Катарина боравили су у Аустралији од 9. до 14. новембра, на позив СПЦ-а.

   

 

webmaster@royalfamily.org 
Copyright © 1998 Њ.К.В. Престолонаследник Александар II
Сва права задржана