SAOPŠTENJE KANCELARIJE
NJ.K.V. PRESTOLONASLEDNIKA
A L E K S A N D R A II 
 

NJIHOVA KRALJEVSKA VISOČANSTVA NA SPASOVDANSKOJ LITIJI U BEOGRADU

Beograd, 13. maj 2010 – Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik Aleksandar II i Princeza Katarina prisustvovali su danas Svetoj Arhijerejskoj Liturgiji povodom slave grada Beograda, praznika Vaznesenja Gospodnjeg – Spasovdana u Vaznesenjskoj crkvi i litiji ulicama Beograda.

Svetu Arhijerejsku Liturgiju su u Vaznesenjskoj crkvi su služili Njegova Svetost Patrijarh srpski G. Irinej i Njegovo Preosveštenstvo Episkop hvostanski G. Atanasije.

Pored Njihovih Kraljevskih Visočanstava, proslavi Spasovdana je prisustvovao i g-din Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda, i mnogobrojni građani glavnog grada.

Litija ulicama Beograda se kretala od Vaznesenjske crkve u ulici Admirala Geprata, preko ulica Kneza Miloša i Kralja Milana, a prva molitva je održana pored terazijske česme. Povorka je zatim nastavila Knez Mihajlovom ulicom i ulicom Kralja Petra do Saborne crkve, gde je održana druga molitva. Litija je onda produžila ulicom kneza Sime Markovića, da bi se procesija završila u porti Vaznesenjske crkve, gde je održan moleban za žrtve bombardovanja 6. aprila 1941.

U popodnevnim časovima, Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik Aleksandar II i Princeza Katarina su prisustvovali ručku organizovanom u porti Vaznesenjske crkve.

 

webmaster@dvor.rs 
Copyright © 1997 NJ.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar II
Sva prava zadržana